REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
„Rozwój kompetencji kadr systemu oświaty w województwie zachodniopomorskim w zakresie edukacji włączającej – PRZYJAZNA EDUKACJA”
realizowanym w ramach Działania 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
§1
POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Regulamin określa zasady udziału i podstawowe kryteria rekrutacji Uczestników Projektu „Rozwój kompetencji kadr systemu oświaty w województwie zachodniopomorskim w zakresie edukacji włączającej – PRZYJAZNA EDUKACJA” zwanego w dalszej części Regulaminu „Projektem”, ich obowiązki oraz zakres wsparcia przewidzianego w ramach Projektu.
- Projekt realizowany jest w ramach Działania 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. - Beneficjentem projektu jest SALON EDUKACYJNY EMPIRIA Sp. z o.o./ SALON EDUKACYJNY EMPIRIA – OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI ze Szczecina.
- Projekt realizowany jest w okresie od 27.09.2021 r. do 31.08.2023 r.
- Biuro projektu znajduje się w Szczecinie (71-460) przy ul. Władysława Broniewskiego 12.
- Nadzór nad realizacją projektu sprawuje Grupa Sterująca, w skład której wchodzą przedstawiciele Beneficjenta projektu, natomiast za nadzór
nad realizacją, monitorowaniem systematyczności i efektywności projektu odpowiada Koordynator projektu. - Wsparcie w ramach projektu skierowane jest do 1259 pracowników Kuratorium Oświaty, Jednostek Samorządu Terytorialnego odpowiedzialnych za edukację, Placówek Doskonalenia Nauczycieli, przedstawicieli kadry kierowniczej i nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, szkół artystycznych realizującą podstawę programową w zakresie kształcenia ogólnego szkół podstawowych, Liceum Ogólnokształcących z terenu województwa zachodniopomorskiego zakwalifikowanych w wyniku rekrutacji do udziału
w projekcie. - Głównym celem projektu jest zwiększenie wiedzy nt. edukacji włączającej, przedstawicieli kadry systemu oświaty, w tym JST z województwa zachodniopomorskiego, objętych wsparciem w formie cyklu szkoleń i doradztwa
z zakresu edukacji włączającej, zgodnych z programami szkoleń i materiałami szkoleniowymi opracowanymi w ramach projektu pozakonkursowego ORE „Uczeń
ze SPE opracowanie modelu szkolenia i doradztwa”.
§2
DEFINICJE
- Beneficjent (Realizator) – podmiot realizujący projekt na podstawie umowy o dofinansowanie w ramach działania 2.10 PO WER, tj. SALON EDUKACYJNY EMPIRIA Sp. z o.o./ SALON EDUKACYJNY EMPIRIA – OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI z siedzibą w Szczecinie.
- Instytucja Pośrednicząca – Ministerstwo Edukacji i Nauki.
- JST – pracownik Jednostki Samorządu Terytorialnego odpowiedzialny za edukację, w szczególności za edukację włączającą.
- Komisja Rekrutacyjna – należy przez to rozumieć zespół, w skład którego wchodzą minimum 3 osoby weryfikujące dokumenty i zatwierdzające listę uczestników/uczestniczek zakwalifikowanych do objęcia wsparciem w ramach projektu.
- KO – pracownik Kuratorium Oświaty
- PDN – pracownik Placówki Doskonalenia Nauczycieli.
- Projekt – należy przez to rozumieć projekt pn. „Rozwój kompetencji kadr systemu oświaty w województwie zachodniopomorskim w zakresie edukacji włączającej – PRZYJAZNA EDUKACJA” realizowany w okresie od 27.09.2021 r. do 31.08.2023 r. w ramach Działania 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Regulamin – regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Rozwój kompetencji kadr systemu oświaty w województwie zachodniopomorskim
w zakresie edukacji włączającej – PRZYJAZNA EDUKACJA” - Uczestnik/uczestniczka – pracownik/pracownica KO, JST odpowiedzialny za edukację, pracownik PDN, przedstawiciel/ka kadry kierowniczej i nauczyciel/ka placówki oświatowej, który/a po spełnieniu kryteriów rekrutacji określonych w niniejszym regulaminie został/a zakwalifikowany do udziału w projekcie.
§3
FORMY WSPARCIA I ZASADY UDZIAŁU W PROJEKCIE
- Wsparcie w projekcie skierowane jest do 1259 pracowników KO, JST odpowiedzialnych za edukację, PDN, przedstawicieli kadry kierowniczej i nauczycieli placówek oświatowych, z terenu województwa zachodniopomorskiego zakwalifikowanych w wyniku rekrutacji do udziału w projekcie.
- Ze wsparcia wyklucza się osoby uczestniczące w szkoleniach w ramach projektów: „Asystent Ucznia ze SPE”, „Przestrzeń Dostępnej Szkoły”, „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”.
- W ramach projektu uczestnicy mogą korzystać z następujących form wsparcia:
a ) Szkolenia dla pracowników KO i JST
- szkolenia on-line w grupach maks. 32 osobowych, 30 godzin szkolenia w formie dwóch zjazdów po dwa dni każdy (15 godzin w trakcie jednego zjazdu),realizowane maks. od 01.02.2021 r. do 31.07.2023 r.
b) Szkolenia dla pracowników PDN
- szkolenia on-line w grupach maks. 32 osobowych, 45 godzin szkolenia w formie trzech zjazdów po dwa dni każdy (15 godzin w trakcie jednego zjazdu),realizowane maks. od 01.02.2021 r. do 31.07.2023 r.
c) szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli przedszkoli i szkół
- szkolenia on-line w grupach maks. 32 osobowych, 45 godzin szkolenia w formie trzech zjazdów po dwa dni każdy (15 godzin w trakcie jednego zjazdu),realizowane maks. od 01.02.2021 r. do 31.07.2023 r.
d) szkolenia prowadzone w formie on-line przez pary trenerskie zgodnie z programami szkoleń opracowanymi w ramach projektu ORE Uczeń z SPE opracowanie modelu szkolenia i doradztwa.
e) indywidualne wsparcie w postaci konsultacji z wykorzystaniem środków komunikacji zdalnej w ilości 3 godz. dla każdego uczestnika po zakończeniu cyklu szkoleń, w okresie od 01.02.2021 r. do 31.07.2023 r.
- Wsparcie udzielane w ramach projektu jest bezpłatne.
- Uczestnicy projektu otrzymają materiały szkoleniowe w ramach projektu.
- Dokumenty i informacje związane z realizacją projektu dostępne będą w Biurze projektu oraz na stronie internetowej http://www.empiria.edu.pl/przyjaznaedukacja
- Uczestnicy projektu zobowiązani są do:
- systematycznego i aktywnego uczestnictwa w zaplanowanych w projekcie szkoleniach i wzięcia udziału w minimum 75% zajęć on-line;
- potwierdzania udziału na zajęciach;
- informowania Biura projektu o zmianach dotyczących danych przekazywanych w dokumentach rekrutacyjnych, a zwłaszcza zmiany lub utraty miejsca zatrudnienia oraz danych kontaktowych;
- uczestnictwo w konsultacjach /doradztwie w zakresie edukacji włączającej;
- wypełniania ankiet, Pre testów i Post testów oraz innych dokumentów niezbędnych do monitoringu i ewaluacji projektu.
- W przypadku niestosowania się do powyższych zasad, Realizator projektu ma prawo skreślić uczestnika z listy uczestników projektu.
- Uczestnicy projektu mają obowiązek udziału w badaniach ankietowych przeprowadzanych w ramach Projektu lub w związku z realizacją Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 zarówno w trakcie jego trwania, jak i po jego zakończeniu.
- Zakończenie udziału w Projekcie przez Uczestnika następuje w sytuacji:
- na wniosek Koordynatora, uzasadniony rażącym naruszeniem zasad uczestnictwa w projekcie;
- przekroczenia liczby dopuszczalnych nieobecności na zajęciach;
- złożenia oświadczenia o rezygnacji z udziału w projekcie;
- zakończenia zatrudnienia w KO, JST, PDN, szkole/przedszkolu, objętej/ym realizacją projektu.
- W uzasadnionych przypadkach losowych, niemożliwych do przewidzenia w momencie rozpoczęcia udziału w projekcie, uczestnik ma prawo do rezygnacji z udziału
w projekcie bez dodatkowych kosztów finansowych. W innych przypadkach uczestnik zobowiązany jest pokryć stratę Realizatora do kwoty 1 631,27 zł (koszt przypadający na jednego uczestnika). Rezygnację składa się zgodnie ze wzorem określonym
w załączniku nr 7 do niniejszego Regulaminu. - Koordynator projektu informuje na bieżąco Grupę Sterującą o trudnościach występujących w czasie realizacji Projektu, w tym min. o niespełnieniu przez uczestników projektu obowiązku uczestnictwa w min. 75% zajęć szkoleniowych, czasowym zaprzestaniu świadczenia pracy na rzecz jednostki przez uczestnika projektu lub złożeniu rezygnacji z udziału w projekcie przez uczestnika projektu.
- Ostateczna interpretacja „Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie” należy do Beneficjenta projektu.
- Beneficjent projektu zastrzega sobie możliwość zmiany „Regulaminu udziału w projekcie”.
§4
ZASADY REKRUTACJI UCZESTNIKÓW PROJEKTU
- Rekrutację Uczestników projektu prowadzi Beneficjent projektu na podstawie złożonych dokumentów rekrutacyjnych.
- Rekrutacja odbywać się będzie z uwzględnieniem zasady równości szans, w tym równości płci. Zakłada się równy dostęp do Projektu zarówno kobiet, jak i mężczyzn znajdujących się w grupie potencjalnych Uczestników Projektu.
- Warunkiem koniecznym do zgłoszenia się do projektu jest zatrudnienie w KO/JST/PDN/przedszkolu/szkole podstawowej, ponadpodstawowej, artystycznej realizujących podstawę programową w zakresie kształcenia ogólnego sp, LO położonych na terenie województwa zachodniopomorskiego.
- Rekrutacja do udziału w projekcie prowadzona będzie w terminie od 27.09.2021 r. do 31.03.2023 r., z możliwością przedłużenia przez Beneficjenta projektu.
- Ogłoszenie o terminie oraz miejscu składania dokumentów rekrutacyjnych przez pracowników KO, JST, PDN, przedstawicieli kadry kierowniczej i nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych, szkół artystycznych realizujących podstawę programową w zakresie kształcenia ogólnego sp, LO z terenu województwa zachodniopomorskiego zamieszczone zostanie na stronie internetowej Beneficjenta projektu http://www.empiria.edu.pl/przyjaznaedukacja oraz przekazane zostanie drogą elektroniczną do wszystkich wyżej wymienionych placówek z terenu województwa.
- Dokumenty rekrutacyjne, dostępne będą w biurze projektu oraz na stronie internetowej Beneficjenta projektu http://www.empiria.edu.pl. Dokumenty należy składać w wersji elektronicznej za pomocą udostępnionego przez Realizatora FORMULARZA ONLINE załączając do formularza skany podpisanych załączników. Kandydat ubiegający się o zakwalifikowanie do projektu wysyłając formularz online akceptuje postanowienia niniejszego regulaminu.
- W przypadku problemów technicznych związanych z działaniem formularza online, Realizator projektu dopuszcza możliwość wysłania podpisanego formularza i załączników za pomocą skanów na adres: Salon Edukacyjny EMPIRIA – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, ul. ul. Władysława Broniewskiego 12; 71-460 Szczecin
- Dokumenty składane są drogą elektroniczną, dopuszcza się przyjęcie dokumentów złożonych osobiście/pocztą/kurierem.
- Uczestnicy projektu mogą skontaktować się z osoba odpowiedzialną za przetwarzanie danych osobowych u Beneficjenta wysyłając wiadomość na adres poczty elektronicznej Nasz system jest chroniony przed spamowaniem, oraz robotami. Aby zapoznać się z pełną wersją serwisu, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Kandydat ubiegający się o zakwalifikowanie do projektu składa następujące dokumenty:
- Formularz zgłoszeniowy z deklaracją udziału (załącznik nr 1 do Regulaminu);
- Oświadczenie o zatrudnieniu z informacją o zajmowanym stanowisku (załącznik nr 2 do Regulaminu);
- Oświadczenie uczestnika/uczestniczki, o nie objęciu wsparciem w zakresie szkoleń w ramach projektów: „Asystent Ucznia ze SPE”, „Przestrzeń Dostępnej Szkoły”, „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą” (załącznik nr 3 do Regulaminu);
- Zaświadczenie uczestnika/uczestniczki dot. wkład niefinansowego do projektu (nie dotyczy pracowników JST i KO) (załącznik nr 4 do Regulaminu) – nie dotyczy pracowników JST i KO;
- Oświadczenie uczestnika/-czki o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 5 do Regulaminu);
- Oświadczenie uczestnika/-czki o zapoznaniu się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie (załącznik nr 6 do Regulaminu);
- Dokumenty złożone po terminie naboru lub niekompletne nie będą rozpatrywane.
- Weryfikacja dokumentów dokonywana jest przez Komisję Rekrutacyjną powołaną przez Koordynatora projektu.
- Punkty dodatkowe otrzymują Nauczyciele/kadra zarządzająca którzy są zatrudnieni w przedszkolu/szkole na terenie gminy wiejskiej/miejsko-wiejskiej +10 pkt.
- W przypadku, gdy liczba pracowników KO, JST, PDN, przedstawicieli kadry kierowniczej i nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych, szkół artystycznych realizujących podstawę programową w zakresie kształcenia ogólnego sp, LO chętnych do udziału w Projekcie przekroczy liczbę dostępnych miejsc utworzona zostanie lista rezerwowa. O zakwalifikowaniu do projektu decydować będzie kolejność zgłoszeń.
- Objęcie wsparciem w ramach Projektu osoby z listy rezerwowej możliwe jest w przypadku rezygnacji innego uczestnika przed rozpoczęciem pierwszego zjazdu lub jeśli w wypadku rozpoczęcia udziału osoby z listy rezerwowej spełniony zostanie wymóg uczestnictwa w min. 75% udziału w zajęciach.
- Zatwierdzenie list przez Beneficjenta projektu następuje w terminie do 5 dni roboczych od dnia zakończenia przyjmowania wniosków. Koordynator projektu zapewnia przekazanie tych informacji dyrektorom/wicedyrektorom/kierownikom zespołów przedmiotowych/kierownikom świetlic szkół/przedszkoli ubiegającym się o uczestnictwo w Projekcie.
§5
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Regulamin wchodzi w życie z dniem jego publikacji na stronie internetowej https://www.empiria.edu.pl/rekrutacja/regulamin-przyjazna-edukacja
- Beneficjent projektu zastrzega sobie prawo do wniesienia zmian w Regulaminie udzielania rekrutacji i uczestnictwa w projekcie i załącznikach lub wprowadzenia dodatkowych jego postanowień w uzasadnionych przypadkach, zwłaszcza w sytuacji: zmiany warunków realizacji projektu, zmiany warunków umowy o dofinansowanie projektu, zmiany dokumentów programowych lub wytycznych, doprecyzowania zapisów.
- Zmiany Regulaminu udzielania wsparcia nie wymagają akceptacji uczestnika/uczestniczki i zamieszczane są na stronie internetowej projektu.
- Kwestie nieuregulowane w niniejszym Regulaminie rozstrzygane są przez Beneficjenta projektu.
- Wszelkie zmiany niniejszego Regulaminu wymagają formy pisemnej.
- Uczestnicy wyrażają zgodę na otrzymywanie informacji dotyczących realizacji projektu drogą elektroniczną.
- Aktualna treść Regulaminu jest dostępna w Biurze projektu, na stronie internetowej http://www.empiria.edu.pl/przyjaznaedukacja
Załączniki:
1. Formularz zgłoszeniowy
2. Oświadczenie dotyczące zatrudnienia.
3. Oświadczenie o braku wykluczenia.
4. Zaświadczenie uczestnika/uczestniczki dot. wkład niefinansowego (nie dotyczy pracowników JST i KO)
5. Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych
6. Oświadczenie o akceptacji regulaminu.
7. Oświadczenie o rezygnacji z udziału w projekcie
Aktualny REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE można pobrać w postaci pliku PDF
Ostatnia zmiana dokumentu: 24.01.2023 r. godz. 13.59
Wersja archiwalna regulaminu